Fotos konfirmander 2014

Foto fra konfirmationer i Nørre Snede Kirke d. 27. april 2014 kl. 9.00 og kl. 11.00 og i Hampen kirke søndag d. 4. maj kl. 10.00.

Se side 2 i Sognenyt nr. 4. (klik her)

Fra sidste gang: Konfirmation 2014 Se listen i "Sognenyt s. 2"

"Køreplan" Oversigt over mødetider omkring konfirmationen.

Se oversigten her.

Fotosbestilling afleveres i uge 15 (inden påske)

Fotobestilling (klik her)

Salmer til konfirmationen

Hvad skal vi synge til konfirmationen? Vi har været i gang med en forslagsrunde i denne uge. (Se selv forslag og hør melodier på salmebogens officielle hjemmeside)

Konfirmation i Nørre Snede Kirke søndag d. 27. april 2014 kl. 9.00

  • 1  Kristian Guldsmed Hansen, Fællesvej 22, 8766 Nørre Snede
  • 2  Emilie Valdgaard Gjørup Holanng, Ege Alle 90, 8766 Nørre Snede
  • 3  Lykke Meyland, Kildebakken 3, 8766 Nørre Snede
  • 4  Emil Frik Olesen, Godthåbvej 5, 8766 Nørre Snede
  • 5  Signe Ungstrup, Nellikevej 9, 8766 Nørre Snede
  • 6  Thea Tholstrup Dam, Falkevej 26, 8766 Nørre Snede
  • 7  Michelle Dahl Sundahl Pedersen, Liljevej 1, 8766 Nørre Snede
  • 8  Sara Grøndal Jensen, Grønnegade 13, 8766 Nørre Snede
  • 9  Kasper Sønderby Larsen, Grættrupvej 6, 8766 Nørre Snede
  • 10  Philip Lund Grandt Christensen, Storegade 105, 8765 Klovborg
  • 11  Sander Hedelund Nielsen, Floritsvej 7, 8765 Klovborg
  • 12  Alexander Hultquist Sørensen, Gribstrupvej 7, 8765 Klovborg
  • 13  Andreas Borris Toftebjerg Pedersen, Teglværksvej 29, 8766 Nørre Snede
  • 14  Christoffer Vangsgaard Qvistgaard Larsen, Krondalvej 17, 8766 Nørre Snede

I alt 14 konfirmander, 8 drenge og 6 piger – der er 12 pladser inkl. konfirmandens plads. (Søndag d. 27. april 2014 kl. 9.00)

 

Konfirmation i Nørre Snede Kirke søndag d. 27. april 2014 kl. 11.00

  •  15 Michael Sandvad, Friis Floritsvej 12, 8765 Klovborg
  • 16 Freya Lund Thykjær, Engholmvej 31,1 tv, 8766 Nørre Snede
  • 17 Morten Rix Hedegaard, Ege Alle 45, 8766 Nørre Snede
  • 18 Patrick Jensen, Storegade 33, 8765 Klovborg
  • 19 Mathias Kjems Kristensen, Vibevej 30, 8766 Nørre Snede
  • 20 Mathias Skovbjerg Folkersen, Frisbækvej 20, 8766 Nørre Snede
  • 21 Niels Andersen, Lerretvej 2, 8766 Nørre Snede
  • 22 William Marinus Vingtoft, Skovdalen 5, 8766 Nørre Snede
  • 23 Monica Hjerrild Berg, Frisbækvej 2, 8766 Nørre Snede
  • 24 Freja Vejs Rasmussen, Lyngholmvej 18, 8766 Nørre Snede
  • 25 Sofie Vejs Rasmussen, Lyngholmvej 18, 8766 Nørre Snede
  • 26 Mette Møller Pedersen, Violvej 9, 8766 Nørre Snede
  • 27 Rikke Lund Andersen, Storegade 86, 8765 Klovborg
  • 28 Sofie Thorup Jensen, Glentevej 6, 8766 Nørre Snede
  • 29 Rasmus Vammen, Solbakkevej 11, 8766 Nørre Snede
  • 30 Kirstine Sofie Schmidt, Ege Alle 18 A, 8766 Nørre Snede
  • 31 Puk Borregaard Hansen Falkevej 31 B, 8766 Nørre Snede

I alt 17 konfirmander, 8 drenge og 9 piger – Der er 10 pladser inkl. konfirmandens plads. (Søndag d. 27. april 2014 kl. 11.00)

Konfirmation i Hampen Kirke søndag d. 4. maj 2014 kl. 10.00

  • 32 Line Nørgaard Jensen, Ejstrupvej 13, 7362 Hampen
  • 33 Jon Stigaard Jespersen, Kræmmergaardvej 45, 7660 Bækmarksbro
  • 34 Sofie Holm Larsen, Kildebakken 19, 8766 Nørre Snede

I alt 3 konfirmander, 1 dreng og 2 piger – Der er plads til 50 gæster pr. konfirmand! Søndag d. 4. maj kl. 10.00 i Hampen Kirke.

 Konfirmander fra vore sogne, som bliver konfirmeret i andre kirker:

Gludsted Kirke søndag d. 27. april kl. 10.00

  • Mads Møller Haugaard, Bredlundvej 7, 7362 Hampen

Bededag d. 16. maj:  Klovborg Kirke kl. 10.30:

  • Mads Schmidt Jørgensen, Kirkebakken 15, 7362 Hampen.

Bededag d. 16. maj: Bryrup Kirke kl. 9.30:

  • Tine Nielsen, Godthåbvej 6, 8766 Nørre Snede